Для корекції локального відкладення жиру використовуються сучасні речовини, які називаються ліполітики. Вони застосовуються для поліпшення контурів обличчя і тіла. Сучасні ліполітікі — це ін`єкційні препарати, які вводяться в місця скупчення жирових клітин. Вони допомагають впоратися з локальними жировими відкладеннями, які іноді бувають і у струнких жінок. Найчастіше скарги надходять на надмірний шар жиру в області підборіддя, на животі, стегнах, сідницях. Дуже поширена корекція ліполітиками в живота,  колін, особливо з внутрішньої сторони, усунення целюліту, горезвісних «вушок» і «галіфе» на стегнах, зменшення обсягу стегон і рук з внутрішньої сторони, а також зміна надмірно пухких кистей рук, подвійного підборіддя.
Ці ін`єкції допомагають впоратися з найбільш застарілими відкладеннями жиру, які повністю не піддаються зменшенню за допомогою дієт, спорту, спеціалізованих методик. Якщо порівнювати ліпосакцію і ін`єкційні ліполітікі, то останні належать до менш травматичних, але дуже ефективних процедур.

Принцип дії препаратів
На відміну від хірургічної операції або тієї ж ліпосакції ліполітичні ін’єкції не розраховані на повноцінне схуднення і не можуть впоратися з великою кількістю зайвого жиру. Їх призначення — це корекція окремих зон з великим скупченням жирових клітин, які іншими методиками не вдається «розбити» або зменшити. Активні компоненти ліполітиків, проникаючи в жирову клітину, викликають розпад жиру на складові, які виводяться природним шляхом через кровоносну і лімфатичну систему. Щоб не створювати надмірного навантаження на організм, одночасно не обробляються великі площі тіла, так як необхідний певний час на виведення продуктів розпаду. До складу ліполітичних засобів входять не тільки речовини, здатні розщеплювати жир на складові компоненти, а й речовини іншої спрямованості, наприклад, що розчиняють оболонки жирових клітин, що поліпшують місцевий обмін речовин і посилюють кровообіг, стимулюють роботу кровоносних судин і так далі.

У чому полягає відмінність між мезотерапією і ін`єкціями ліполітичних препаратів препаратів
Перш ніж зважитися спробувати ліполітичні ін’єкції, потрібно засвоїти, що очікуваний ефект не може поширюватися на все тіло — це не спосіб тотального зменшення ваги. Така методика не може впоратися з величезною кількістю жирових клітин, утворення яких пов`язане або з внутрішніми проблемами організму, або з недотриманням правильного режиму харчування. Для їх зміни існують абсолютно інші способи. Ліполітики ж успішно допомагають справлятися саме з конкретними локальними ділянками, багатими стійкими жировими прошарками. За принципом свого впливу ін`єкції ліполітичних препаратів відносяться до різновиду мезотерапії, так як мають подібний принцип введення препарату. Однак мезотерапія ліполітиками все ж разюче відрізняється від звичайного способу омолодження шкіри уколами: Ін`єкції при мезотерапії виконуються в шкіру — в серединні дермального шару, а ліполітики вводяться глибоко в підшкірно-жирову клітковину, місце скупчення «зайвих» жирових клітин. Мезотерапевтичні препарати покликані стимулювати утворення колагену і еластину, насичують шкіру гіалуроновою кислотою, вітамінами та іншими корисними речовинами. При введенні ж ліполітиків відбувається знищення жирових клітин. Мезотерапія змінює поверхню шкіри, ліполіз коригує обриси фігури та обличчя.

Базові характеристики основних препаратів для ліполізу

Всі речовини при подібному способі впливу мають різні складники, тому вимагають індивідуального підбору.

Фосфатидилхолін — це ефективний засіб, фосфоліпід, який входить до складу лецитину, у великих кількостях міститься в яєчних жовтках. Працює в парі з жовчним ферментом дезоксихолатом. Особливо підходить для видалення жиру на невеликих ділянках, наприклад, для схуднення обличчя та тіла. Дезоксихолат натрію — один з активних ферментів, що входять до складу жовчі. Здатний розчиняти мембрани клітин і розщеплювати жир, що прискорює процес ліполізу. Входить до складу багатьох препаратів для локального видалення жиру.
Aminomix — Препарат містить L-карнітин, L-орнітин, L-фенілаланін, Прокаїн, вводиться за особливою схемою, при якій практикується поступове зниження кількості рідини, що вводиться.
 Dermaheal LL — дермахіл — це дуже ефективний комплексний препарат, до складу якого входять такі речовини: інсуліноподібний фактор росту, фосфатидилхолін, L-карнітин, гіалуронова кислота, життєво важливі амінокислоти, полівітаміни і мінеральні речовини. Допомагає зменшити обсяги жиру, поліпшити контури тіла, підтягує шкіру та контури тіла, зволожує шкіру, стабілізує обмін речовин.
Дермастабілон — має стандартний для ін`єкційних ліполітиків склад: фосфатидилхолін і дезоксихолат натрію, застосовується для видалення жирових накопичень в різних місцях тіла, в тому числі і для ін`єкцій в живіт.
Аквалікс — цей препарат має особливий склад: дезоксихолат натрію, полімер і галактозу. Гелева текстура дозволяє рівномірно розподілити препарат, а поступове вивільнення активної речовини допомагає акуратно видалити жир з деяких ділянок обличчя і шиї, наприклад, він ефективний для підборіддя з характерними жировими відкладеннями.
Ревітал-целлюформ — це улюблений засіб багатьох жінок, тому що він здатен «розправитися» з ненависним ворогом краси тіла — целюлітом. Він містить фосфатидилхолін, дезоксихолат натрію, екстракт арніки гірської, нікотинову кислоту, комплекс амінокислот, вітамінів і антиоксидантів. Прекрасно розчиняє жир, до того ж ще й ефективно покращує стан шкіри.
МРХ — ліполітичний комплекс — цей препарат призначений для розпушення щільної жирової тканини, може застосовуватися самостійно або в парі з іншим ліполітичними засобами, тому відмінно підходить для стегон з локальними відкладеннями жиру у вигляді «вушок» і «галіфе», валиками на колінах і на сідницях, а також на внутрішній поверхні ніг. У складі ін’єкції — дезоксіхолат натрію, L-карнітин, екстракт кульбаби лікарської, бензопірони і лідокаїн.

Наявні протипоказання, можливі побічні ефекти і ускладнення:
Так як ін`єкційний ліполіз передбачає використання інвазивних методів і серйозне втручання в нормальний обмін речовин в організмі, то у нього можуть бути різні побічні дії, які обов`язково необхідно враховувати, плануючи проведення процедури. Потенційні наслідки ліполізу найчастіше представлені такими проявами:
— Алергічні реакції (загальні або тільки в місці введення ін’єкції).
— Гіперпігментація в області уколу.
— Виникнення вузликових утворень в зоні введення препарату.
— Нудота, іноді блювота.
— Прискорене сечовипускання, різі та інші порушення нормального функціонування сечостатевої системи.
— Невеликі гематоми (в основному пов`язані з ламкістю капілярів, характерних для деяких пацієнтів).
— Підвищення температури як реакція на активний розпад і виведення елементів жирової тканини.
— Виникнення фіброзу через попадання не в підшкірно-жирову клітковину, а в ту що лежить під нею                 м`язовий шар.
— Запальний процес через порушення правил гігієни і недостатнього догляду за опрацьованою ділянкою.

Застосування ліполізу має і власний список протипоказань:
— Алергія на компоненти, що входять до складу препарату;
— Вагітність і період грудного вигодовування дитини;
— Онкологічні захворювання будь-якого виду і на різних стадіях;
— Проблеми зі згортанням крові;
— Цукровий діабет;
— Варикоз;
— Схильність шкіри до утворення келоїдів (грубих рубців);
— Запалення, висипання, інфекції або травми в зоні проведення ін`єкцій;
— Важкі або гострі захворювання внутрішніх органів, шкіри, порушення обмінних процесів;
Важливо!!! РЕКОМЕНДАЦІЇ:
1. Забороняється вживати алкоголь,аскільки він провокує затримку рідини в організмі.Це уповільнить процес роботи ліполітиків;
2. В домашніх умовах вкрай важливо дотримуватися гігієни і обробляти місця проколів протизапальними і загоюючими препаратами.
3. Для зменшення болю, запалення, набряків і синців в місцях впливу рекомендується скористатися холодом. Це допомагає звузити кровоносні судини і трохи «заморозити» нервові закінчення.
4. Щоб допомогти ліполітикам активніше діяти, а організму — виводити продукти розпаду жирових клітин, рекомендується робити легкий масаж обробленої зони
5. Заборонено протягом семи днів паритися, приймати гарячу ванну і різні термічні процедури, занадто активно займатися спортом або перенавантажувати своє тіло іншими способами.

Результат:
Результативність процедури залежить від багатьох факторів, в значній мірі від метаболізму конкретної людини і її реакції на препарат. У будь-якому випадку результат буде, але у деяких людей він стає очевидним вже через 2 — 3 дні після проведення ін`єкції, а іншим потрібно місяць і кілька сеансів процедури, щоб отримати виражений ефект.